Książeczka sprawności harcerza

Znajdziesz w niej wymagania na sprawności, poukładane według kategorii (podstawowe, żeglarskie, motorowodne itd.). Jest to książeczka, w której harcerz może zbierać podpisy na potwierdzenie wykonania zadań oraz zdobycia stopni.

Wersja A4 to wersja do wygodnego przeglądania na komputerze – strony są poukładane po kolei, po jednej na arkusz, można drukować pojedyncze strony, ale raczej nie jest to wersja do pełnego druku.

Wersja A6 to wersja do wygodnego druku – należy wydrukować cały plik dwustronnie (obrót wzdłuż dłuższego boku – większość drukarek tak robi standardowo), jedna strona na arkusz. Następnie wystarczy przeciąć każdą kartkę na pół wzdłuż krótszego boku, wszystkie te połówki złożyć na pół, ułożyć w odpowiedniej kolejności i cieszyć się książeczką w formacie A6.

Książeczka sprawności harcerza – wersja A4
Książeczka sprawności harcerza – wersja A6